https://www.fotozazrcadlem.cz/

Informace k focení

 Sjednání termínu

Na termínu focení se lze domluvit jak telefonicky, tak emailem, doporučuji objednat se ideálně měsíc dopředu, v případě novorozeneckého focení je vhodné domluvit si přibližný termín alespoň dva měsíce předem. Dva dny před termínem focení prosím o zaslání potvrzující sms, či emailu. Pokud by dítě začlo stonat v den focení, prosím o sms zprávu ihned ráno.

Focení

Focení probíhá v ateliéru v Plzni na Klatovské (kousek od Mulačovi nemocnice).

Novorozenecké focení

Předběžný termín je vhodné rezervovat již v průběhu těhotenství, a porodu se spolu domluvíme na konkrétní den.

POZOR, NOVOROZENECKÉ FOCENÍ JE IDEÁLNÍ PODNIKNOUT NEJPOZDĚJI DO 2 TÝDNŮ OD NAROZENÍ.

Novorozenecké focení umožňuje vznik krásných fotografií spících miminek, proto je třeba, aby miminko bylo co možná "nejčerstvější". Miminko je pak správně spavé, což umožňuje snadnou manipulaci s ním.
Nebojte se, že pro takto malinké miminko bude focení stresující, právě v tomto raném věku je focení a aranžování pro miminko minimálně stresující, vlastně většinu akce prospí :-) Je ale třeba počítat s tím, že takové focení trvá déle, od 1,5 (=maximálně spolupracující miminko) až po 4 hodiny. 
Focení miminek je moje srdeční záležitost, bezpečí, pohodlí a klid miminka je pro mě ne prvním místě.

Focení kojenců a batolat

Nejvhodnější věk k focení odrostrejších miminek je když už sedí - ale ještě nelezou po kolenou. Jakmile začnou dětičky běhat po čtyřech či po dvou, už je skoro jedno, kdy s nimi přijdete, budou zdrhat ze záběru tak jako tak. Můžete sebou vzít nějakou hračku i nehračku, o které víte, že ho stoprocentně dokáže zaujmout a chvilku si s ní vydrží hrát. Pokud má oblíbenou pohádku, písničky, vemte prosím na usb disku i to, především oblíbená hudba je pro děti fajn, aby se uvolnily a dostaly do pohody. Pokud zatím potomek nemá žádnou preferenci, nebojte se, ateliér je dostatečně vybaven.
Pokud své dětičky učíte různé říkanky, je to jen dobře, neváhejte je s nimi před focením trénovat, nebo se i naučit něco nového, při focení to pak můžeme využít. Nějaká ta oblíbená šušenka se také často hodí.

Těhotenské focení

Těhotenské focení je nejvhodnější podniknout ve třetím trimestru, obecně v osmém měsíci, ale záleží na Vašem uvážení, pokud budete mít velmi malé bříško, je lepší později, pokud větší, tak dříve. V den focení si prosím vemte jen velmi volné prádlo a ponožky, ať nemáte při focení otalčky. Obecně těhotenské focení trvá 60 - 90min.
Přijďte nalíčená a učesaná - vhodnější jsou rozpuštěné vlasy, pokud byste měla zájem o stylistku, je třeba domluvit při objednání.

Budoir / Glamour

Pod tímto termínem se rozumí rafinované fotografie v prádle a akty, lze fotit jak v ateliéru, tak v přírodě. Za příplatek lze zkombinovat přírodu s ateliérem. V den focení si prosím vemte jen velmi volné prádlo, ať nemáte při focení otlačky. Pokud se opalujete v soláriu, před focením to prosím nepřehánějte, abyste neměla na fotografiích oranžový odstín, lépe si dát min. týden pauzu. Přijďte nalíčená a učesaná, pokud byste měla zájem o stylistku, je třeba nahlásit při objednání. Focení trvá 45 - 60min.

Focení dětí školkového věku

U tohoto věku doporučuji čas, kdy jsou děti vyspalé, takže ideálně po poobědovém spánku. 

V tomto věku už se lze s dětmi domluvit, což je zásadní.
I zde platí, že je dobré sebou vzít oblíbenou hračku, nějakou tu dobrou sušenku - mám lízátka, která používám jako úplatek a zároveň se s nimi dá dobře fotit, proto prosím ten den počkejte s něčím na zub až na focení, aby se dostavilo dostatečné nadšení.
Přineste prosím "pro sichr" oblíbenou hudbu Vašich dětí a vysvětlete jim, že se budou fotit, že se budou převlékat, pokuste se v nich vzbudit nadšení, aby se těšili, po focení za odměnu dostanou pěkné lízátko.

Focení dětí školního věku

Částečně platí to co výše, sebou můžete vzít oblíbenou hudbu a vysvětlit, co se bude dít. U starších dětí už je pak hodně individuální, jak bude focení koncipováno, většinou se fotí klasické portréty. Detaily už bychom pak domluvili dle okolností a hlavně konkrétního věku školáka.

Rodinné focení

Pro focení s dětmi platí info uvedené u jednotlivých věkových skupin, důležité je slazení oblečení rodičů a dětí, info viz. odstavec "Oblečení". Rodinné portréty ráda fotím v přírodě, kde jsou děti mnohem více uvolněnější a fotografie mají díky okolní přírodě více pohodovou atmosféru. Focení trvá 30 - 60min.
Oblečení

Rodinné foto - rodiče

Rodiče by měli být slazeni. Vhodná je košile a kalhoty pro tatínka a šaty pro maminku. Lépe nekřiklavé vzory, modrá košile, černé kalhoty a šaty pastelové barvy či smetanová halenka se sukní poslouží velmi dobře. Pro chlapce a dívky platí obecně totéž co pro rodiče, hlavní je myslet na to, aby se barvy oblečení jednotlivých členů rodiny nebily, je fajn, když se nějaká barva opakuje, např. modrá košile tatínka s modrými šatičkami holčičky a červené šaty maminky s červenou kravatou synka. Každopádně se nebojte vzít sebou i více oblečení a na místě zvážíme co bude na fotografiích vypadat nejlépe. V ateliéru také disponuji množstvím dámských šatů a oblečků pro děti.

Pro maminky a holčičky:
Vhodné barvy: červená, smetanová, světle modrá, světle zelená, růžová

Vhodné vzory: silnější pruhy (max. 2 barvy), puntíky (max. 2 barvy)

Rodinné foto - děti

I pro kojence do 1 roku mám vhodné oblečky na společné focení, ale obecně jak pro děti, tak pro rodiče platí výše zmíněné.

Sourozenecké focení

Je pěkné mít sourozence hezky slazené, výborně vypadá pokud mají např. trička ze stejně vzorované látky. Pěkně vypadají pruhovaná trička či nátělníky, určitě doneste lacláče či džíny s kšandami.

Těhotenské foto

Je potřeba si zajistit černé kalhotky (lépe s nohavičkou) a podprsenku strečovou černou bez ramínek, ideálně bezkošíčkovou, nejlepší je černý elastický pás, je možno pod něj vzít podprsenku bez ramínek tak, aby nevykukovala. Další věci jako šátky, látky, krajky a podobné doplňky k focení budou k dispozici v ateliéru. Pokud máte hezké těhotenské šaty, vemte ty, stejně jako džíny, dlouhou sukni, botičky pro miminko či jinou rekvizitu, kterou byste měli na fotce rádi jako upomínku (fotku z ultrazvuku například).

Budoir / Glamour

Pro tento typ focení stačí jen hezké prádlo (černé, červené či jinak barevné, ideálně krajkové), můžete vzít punčochy s krajkou, střevíce na vysokém podpaku, "kovbojské" boty. Jinak vhodná obuv velikosti 39-40 k dispozici v ateliéru. Rafinované šaty s výstřihem, ideálně jednobarevné, případně džíny. Můžete donést též zajímavé topy, obtažené tričko s dlouhým rukávem, průsvitné košile, otrhané džíny/ džínové šortky apod. Doplňky jako nápadné naušnice, náramky, korále jsou vítány, jinak také k dispozici na místě. Doporučuji před focením využít stylistku.

Vhodné barvy: černá, červená, smetanová, světle modrá, světle zelená

Vhodné vzory: pruhy (max. 2 barvy), puntíky (max. 2 barvy)

https://www.fotozazrcadlem.cz/