Sjednání termínu

Na termínu focení se lze domluvit jak telefonicky, tak emailem, doporučuji objednat se ideálně měsíc dopředu, v případě novorozeneckého focení je vhodné domluvit si přibližný termín alespoň dva měsíce předem. Dva dny před termínem focení prosím o zaslání potvrzující sms, či emailu. Pokud by dítě začlo stonat v den focení, prosím o sms zprávu ihned ráno.

Fotoseance

Focení probíhá v malém ateliéru v rodinném domě v Tymákově (cca 15km od Plzně). Novorozenecké focení není problém domluvit i u Vás doma, je to tak většinou pro novopečené rodiče, ale i miminko nejpohodlnější - potřebné rekvizity a oblečky si dovezu k Vám (doprava po Plzni a v dosahu 25km od Tymákova zdarma).

Novorozenecké focení

Obvykle probíhá u Vás doma, je domluven předběžný termín v průběhu těhotenství, po porodu je třeba dát co nejdřívě vědět, že brouček už je na světě a domluvit konkrétní den focení.


POZOR, NOVOROZENECKÉ FOCENÍ JE TŘEBA PODNIKNOUT NEJPOZDĚJI DO 2
TÝDNŮ OD NAROZENÍ.

Novorozenecké focení umožňuje vznik úžasných fotografií spících miminek, proto je třeba, aby miminko bylo co možná „nejčerstvější“, protože to je nejvíce spavé a lze s ním snadno manipulovat.
     Nebojte se, že pro takto malinké miminko bude focení stresující, právě v tomto raném věku je focení a aranžování pro miminko minimálně stresující, vlastně většinu akce prospí :-) Je ale třeba počítat s tím, že takové focení trvá déle, od 1,5 (=maximálně spolupracující miminko) až po 4 hodiny. Čas focení se může natáhnou na 3-4 hodiny, pokud se miminku zrovna nechce moc spát, tak se většina takového času stráví ukolébáváním miminka, jeho krmením a jakmile miminko alespoň na chvilku zdřímne, jde se na věc.
     Čas focení bývá ideálně brzy po poledni (12-14hod), zaprvé kvůli přirozenému světlu, ale také mám vyzkoušeno, že to je taková šikovná doba, kdy to miminkům vyhovuje, ale každé miminko má svůj režim, tak není třeba se na tuto hodinu upínat. Důležité je, aby bylo miminko před focením čerstvě nakrmeno. Je možné se domluvit tak, že se miminko půjde nabaštit po mém
příchodu a já si zatím v klidu vybalím a připravím rekvizity a oblečky.
     Focení miminek je moje srdeční záležitost, pohodlí a klid miminka je pro mě nejdůležitější, proto také nabízím focení v domácím prostředí za naprosto minimální příplatek.

Focení kojenců a batolat

Nejvhodnější věk k focení odrostrejších miminek je když už sedí – ale ještě nelezou po kolenou. Je možné fotit miminka i menší, to pak doporučuji věk 2-3 měsíce, možno vidět ve fotogalerii ukázky.
    Jakmile začnou dětičky běhat po čtyřech či po dvou, už je celkem jedno, kdy s nimi přijdete, budou zdrhat ze záběru tak jako tak. Můžete sebou vzít nějakou hračku i nehračku, o které víte, že ho stoprocentně dokáže zaujmout a chvilku si s ní vydrží hrát. Pokud má oblíbenou pohádku, písničky, vemte prosím na usb disku i to, především oblíbená hudba je pro děti fajn, aby se
uvolnily a dostaly do pohody. Je fajn mít po ruce něco podobného pro případ krize :-)
    Pokud své dětičky učíte různé říkanky, je to jen dobře, neváhejte je s nimi před focením trénovat, nebo se i naučit něco nového, při focení to pak můžeme využít. Nějaká ta oblíbená šušenka se také často hodí.


U tohoto věku je vhodné domluvit čas, kdy jsou děti vyspalé, takže ideálně po poobědovém spánku. Při focení už sedících dětiček ráda kombinuji focení v interiéru s exteriérem, proto je fajn domluvit čas kdy ještě bude zaručeně světlo – především v zimním období.

Focení dětí školkového věku

V tomto věku už se lze s dětmi domluvit, tak pokud zrovna nejsou ve špatné náladě a „nesekají se“, lze se s nimi domluvit i na nějakém tom oblečku, což je zásadní. Pokud ale víte, že se Vaše dítko nerado převléká, je možné se domluvit a vyzvednout předem vybraný kostým, který si oblékne ještě doma a do fotoateliéru už dorazí v něm.
    I zde platí, že je dobré sebou vzít oblíbenou hračku, nějakou tu dobrou sušenku – mám lízátka, která používám jako úplatek a zároveň se s nimi dá dobře fotit, proto prosím ten den počkejte s něčím na zub až na focení, aby se dostavilo dostatečné nadšení.
    Přineste prosím "pro sichr" oblíbenou hudbu Vašich dětí a vysvětlete jim, že se budou fotit, že se budou převlékat, pokuste se v nich vzbudit nadšení, aby se těšili, že se převléknou třeba za superhrdinu a budou zachraňovat kočičku, či za hasiče
a hasit (papírový) požár. Pokud má Váš potomek nějaké oblíbené pohádkové postavy, hrdiny, hlaste prosím hned u objednání termínu, ať se na seanci mohu řádně připravit :-)

Focení dětí školního věku

Částečně platí to co výše, sebou můžete vzít oblíbenou hudbu, něco na zub a vysvětlit co se bude dít. U starších dětí už je pak hodně individuální, zda vůbec budou mít zájem se oblékat do nějakého kostýmu, to už se pak spíše fotí
klasické portréty, detaily už bychom pak domluvili dle okolností a hlavně konkrétního věku školáka.

Rodinné focení

Pro focení s dětmi platí info uvedené u jednotlivých věkových skupin, důležité je slazení oblečení rodičů a dětí, info viz odstavec „Oblečení“. Rodinné portréty se fotí částečně v ateliéru, ale pokud je to jen trochu možné, dávám přednost
focení v přírodě, kde jsou děti mnohem více uvolněnější. Focení trvá 30 –60min., pokud se fotí v exteriéru, může se doba prodloužit o přesun na místo akce. Většinou se ale pro venkovní focení využívá přilehlá zahrada.

Těhotenské focení

Těhotenské focení je nejvhodnější podniknout ve třetím trimestru, obecně v osmém měsíci, ale záleží na Vašem uvážení, pokud budete mít velmi malé bříško, je lepší později, pokud větší, tak dříve. V den focení si prosím vemte jen velmi volné prádlo a ponožky, ať nemáte při focení otalčky. Těhotenské fotografie jsou moc pěkné v přírodě, je ale potřeba se rozhodnout, co je pro Vás zajímavější, pokud byste chtěly fotografie jak interiérové, tak i exteriérové, je třeba počítat s příplatkem, protože těhotenské foto se fotí v blízké přírodě a značně se prodlouží čas, je možné domluvit i dvě seance, jednu exteriérovou a druhou
interiérovou. Je ale možné udělat jen pár fotek na zahradě, která je přes léto zarostlá a není do ní tedy vidět.  Obecně těhotenské focení trvá 1-1,5h.
    Přijďte nalíčená a učesaná – vhodnější jsou rozpuštěné vlasy, pokud byste měla zájem o stylistku, je třeba nahlásit při objednání – přijede za vámi domů a do ateliéru dorazíte už připravena k akci.

Budoir / Glamour

Pod tímto termínem se rozumí rafinované fotografie v prádle a akty, lze fotit jak v ateliéru, tak v přírodě. Za příplatek lze zkombinovat přírodu s ateliérem. V den focení si prosím vemte jen velmi volné prádlo, ať nemáte při focení otlačky. Pokud se opalujete v soláriu, před focením to prosím nepřehánějte, abyste neměla na fotografiích oranžový odstín, lépe si dát min. týden pauzu. Přijďte nalíčená a učesaná, pokud byste měla zájem o stylistku, je třeba nahlásit při objednání – přijede za vámi domů a do ateliéru dorazíte už připravená k akci. Focení trvá 45 – 60min.

Oblečení

Rodinné foto - rodiče

Rodiče by měli být slazeni. Vhodná je košile a kalhoty pro tatínka a šaty pro maminku. Lépe nekřiklavé vzory, modrá košile, černé kalhoty a šaty pastelové barvy či smetanová halenka se sukní poslouží velmi dobře. Pro chlapce a dívky platí obecně totéž co pro rodiče, hlavní je myslet na to, aby se barvy oblečení jednotlivých členů rodiny nebily, je fajn, když se nějaká barva opakuje, např.
modrá košile tatínka s modrými šatičkami holčičky a červené šaty maminky s červenou kravatou synka. Každopádně se nebojte vzít sebou i více oblečení a na místě zvážíme co bude na fotografiích vypadat nejlépe.

Pro maminky a holčičky:
Vhodné barvy: červená, smetanová, světle modrá, světle zelená, růžová

Vhodné vzory: silnější pruhy (max. 2 barvy), puntíky (max. 2 barvy)

Rodinné foto – děti

I pro kojence do 1 roku mám vhodné oblečky na společné focení, ale obecně jak pro děti, tak pro rodiče platí výše zmíněné.

Sourozenecké focení

Je pěkné mít sourozence hezky slazené, výborně vypadá pokud mají např. trička ze stejně vzorované látky, pokud byste měli zájem o nějaké zajímavé tričko pro sourozence nejen na focení, napište, dám Vám kontakt, kde je možno něco takového sehnat. Pěkně vypadají pruhovaná trička či nátělníky, určitě doneste lacláče či džíny s kšandami.

Těhotenské foto

Je potřeba si zajistit černé kalhotky s nohavičkou a podprsenku strečovou černou bez ramínek, ideálně bezkošíčkovou, nejlepší je černý elastický pás, je možno pod něj vzít podprsenku bez ramínek tak, aby nevykukovala. Další věci jako šátky, látky, krajky a podobné doplňky k focení budou k dispozici v ateliéru. Pokud máte hezké těhotenské šaty, vemte ty, stejně jako džíny,
dlouhou sukni, botičky pro miminko či jinou rekvizitu, kterou byste měli na fotce rádi jako upomínku (fotku z ultrazvuku například).

Budoir / Glamour

Pro tento typ focení stačí jen hezké prádlo (černé, červené či jinak barevné, ideálně krajkové), můžete vzít punčochy s krajkou, střevíce na vysokém podpaku, „kovbojské“ boty. Jinak vhodná obuv velikosti 39-40 k dispozici v ateliéru. Rafinované šaty s výstřihem, ideálně jednobarevné, případně džíny. Můžete donést též doneste zajímavé topy, obtažené tričko s dlouhým rukávem černé/šedé, průsvitné košile, otrhané džíny/ džínové šortky apod. Doplňky jako nápadné naušnice, náramky, korále jsou vítány, jinak také k dispozici na místě. Doporučuji před focením využít stylistku.

Vhodné barvy: černá, červená, smetanová, světle modrá, světle zelená

Vhodné vzory: pruhy (max. 2 barvy), puntíky (max. 2 barvy)

__________________________________________

POZOR
Obuv ve které se budete chtít fotit vemte sebou prosím umytou, aby se zabránilo znečištění pozadí, pro klasické rodinné portréty doporučuji obuv nenápadnou, černé barvy, stejně jako ponožky. Většinou se fotí naboso, ale je dobré sebou alespoň jeden pár tmavých bot mít. Holčičky mohou mít samozřejmě botky barevné :-) Na princeznovské focení doporučuji sebou růžové či bílé střevíčky (stačí i obyčejné balerínky).